Текущи | Архив
1< ... 626364656667686970 ... >195
●   Ищар раздава автографи на 5 април в Пловдив
●   2010 година: над 300 атаки от българското Интернет пространство
●   Антинчият театър в Пловдив вече ще се стопанисва от Областната управа
●   Децата със специални образователни потребности в детските градини и училища – с по-високи добавки
●   23 март – накратко
●   Започва подготовка за „стрес-тест” на АЕЦ „Козлодуй”
●   19 бг моряци – опасно близо до либийските брегове
●   Проверка в ДФ „Земеделие“; Кабинетът и зърнопроизводителите подписаха споразумение
●   22 март – накратко
●   Родителите търсят подкрепа как да говорят с децата си за алкохола - защо не трезво?
●   Програма за млади лидери развива гражданското съзнание у нас
●   Финансовият министър Симеон Дянков: логично е цената на хляба у нас да падне
●   21 март - накратко
●   Европол – Великобритания: бъдете бдителни като купувате билети за Олимпийските игри през 2012-та
●   Бойко Борисов: Муамар Кадафи трябва да сдаде властта незабавно
●   Георги Първанов: Не бива форматът "коалиция на желаещите" да се превръща в традиция
●   F2F TV ви препоръчва: Джаз, джаз, джаз - пролетен концерт с бразилски полъх тази вечер в Пловдив
●   България не планира да участва във военна операция; евакуацията на сънародници в момента е невъзможна
●   19 и 20 март – накратко
●   Средновековна музика в Катедралата "Св. Йосиф"
●   Възпитаник на бургаската Математическа гимназия - лауреат на най-голямото математическо състезание в света
Текущи | Архив
2011-03-21 04:03

Бойко Борисов: Муамар Кадафи трябва да сдаде властта незабавно




«Режимът на Муамар Кадафи загуби легитимността си. Той употреби несъразмерна военна сила срещу цивилното население на своята страна и предизвика смъртта на стотици либийски граждани. За нас българите истинският характер на управлението на полковник Кадафи отдавна не е тайна.» Така започваизявлението на премиера на България Бойко Борисов по повод ситуацията в Либия. 


«Въпреки нееднократните призиви на международната общност, режимът отказа да инициира реформи, диалог или да отговори на исканията на либийския народ. Вместо това полковник Кадафи нарече тези, които искат промени, „плъхове” и „наркомани” и продължи целенасочената агресия срещу населението. Това е нехуманно и незаконно.


Именно затова Съветът за сигурност на ООН прие резолюция 1973/2011. Тя дава мандат за защита на либийския народ от атаките на режима, създава условия за международен контрол над небето над Либия, както и да бъде наложено оръжейно и икономическо ембарго. България приветства факта, че резолюцията на Съвета за сигурност беше подкрепена от Лигата на арабските държави. Тяхната поддръжка е още едно доказателство, че операцията, която група държави започнаха през последните дни, е легитимна, нужна и правилна. 


Сега, след като военните действия през последните дни и часове осакатиха военната машина на Кадафи, е време НАТО да поеме командването на операцията. България ще се включи в бъдещи действия на НАТО и ЕС, които да осигурят пълното прилагане на резолюция 1973/2011 на Съвета за сигурност на ООН. Готови сме да участваме в прилагането на оръжейното ембарго с фрегата от състава на българските ВМС, както и в хуманитарни мисии.


Бъдещето на Либия зависи изцяло от способността на либийския народ да постигне съгласие относно начина, по който желае да изгради своята държава, и начина, по който тя да функционира. България е готова да подпомага този процес.»




( 0 коментара )
от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector