Текущи | Архив
1< ... 606162636465666768 ... >195
●   Здравното министерство: Спешна помощ да се разтовари от несвойствени дейности
●   Животновъдите от бургаско – с над 2.4 млн. лева компенсации заради шапа
●   Хванаха тф измамници, прибрали 100 хиляди от началото на годината
●   31 март и 1 април – накратко
●   Управителният съвет на фонд „Земеделие” с ново ръководство
●   Сафари в Намибия и походи в Аржентина и зад Полярния кръг в Русия – достъпни за бг ловците
●   Таксата за вписване в регистрите за международни осиновявания е 100 лева
●   Участваме с фрегатата „Дръзки” в операцията на НАТО „Обединен защитник”
●   BG дипломатите в Либия - с добавки за работа в риск и през април
●   България ще встъпи като страна в три дела пред Съда на ЕС
●   30 март – накратко
●   Откриха мъртъв бизнесмена Михаил Михов
●   Нова мода: вместо с бентли - с автобус на абитуриентски бал
●   МВР: сменяйте си личните карти сега
●   29 март – накратко
●   Колите на природен газ: 100 км за 7, 50 лв.
●   Здравният министър предприема стъпки хосписите да работят с НЗОК за палиативни грижи
●   28 март – накратко
●   От днес започна раздаването на йодни таблетки за българи в Япония
●   Депутатът Николай Петков: „Приватизацията на ВМЗ Сопот е единствената възможност да спасим работните места“
●   Безплатни прегледи за туберкулоза в 29 болници у нас от днес до 1 април
Текущи | Архив
2011-03-27 10:03

Депутатът Николай Петков: „Приватизацията на ВМЗ Сопот е единствената възможност да спасим работните места“




„В Стратегията за приватизация на ВМЗ Сопот са изпълнени всички социални искания на синдикатите“ – това заяви на пресконференция в Карлово народният представител от ГЕРБ от 17 МИР Пловдив Област Николай Петков. Сред тях са ангажиментите на бъдещия купувач да запази средночисления състав на работещите в дружеството за 3 години и акциите да му бъдат прехвърлени след изплащане на заплатите и погасяване на 60-те милиона лева публични задължения. Народният представител обясни, че към този момент ВМЗ дължи на работниците около 1, 3 милиона лева и че има поръчки, които се очаква да бъдат платени. 


„Разговаряйки с работници, служители и Синдикати разбрах, че най-големите им страхове са за работните места. Ние се отдалечихме от тези страхове, когато предприехме тази стъпка за 100% приватизация. Тя се прави, за да се запазят работните места“ - заяви още Петков и допълни, че в критериите за оценяване на офертите и тежестта им при формиране на крайната комплексна оценка 10% тежест ще се дава именно на критерия за „средносписъчна численост на персонала на дружеството“. 


Николай Петков определи като закъсняла приватизацията на ВМЗ. „Може би знаете, че от края на 2007-ма година предприятието е във фактическа декапитализация – можем да гадаем защо досега не е обявено в несъстоятелност. Най-опасното обаче е, ако кредиторите предприемат такива мерки. Тогава тези 3 500 работника могат да отидат на улицата. Приватизацията е единствената възможност да спасим работните места“, каза депутатът от Карлово. 


След приемане на Стратегията за приватизация на ВМЗ Сопот предстои Агенцията по приватизация да обяви конкурс. „Той ще е публичен и няма пречки в него да участват и външни инвеститори“, каза народият представител в отговор на журналистическо питане за участие в конкурса на руски или американски инвеститор. „В интерес на националната сигурност няма да бъдат допускани инвеститори от ембаргови държави от Африка и от страни от Близкия Изток“.





( 0 коментара )
от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector