Текущи | Архив
1< ... 596061626364656667 ... >195
●   5 април - накратко
●   25 годишен бг архитект стана покер шампион
●   Да се почувстваме VIP в ретро влак е възможно само срещу 5 лв
●   Стартира кампания за приемни родители
●   Мониторинг на цените на агнешкото, козунака и яйцата
●   4 април – накратко
●   От понеделник - безплатни прегледи за катаракта и глаукома в Пловдив
●   Православната църква канонизира избити през османското робство българи от Батак и Ново село
●   3 април - накратко
●   LOVE.NET с премиера в Пловдив – един филм, който трябва да се гледа
●   На Панаира в Пловдив днес: най-скъпият български кон и куче-рекордьор по шампионски титли; утре - кучета на Бойко Борисов
●   Птиците в Поморие вече си имат къщички
●   Очаква се наплив от руски туристи през лятото
●   2 април – накратко
●   МвнР: Последна възможност за евакуация от Либия
●   Атакуваха база Феникс в Кабул, няма ранени бг рейнджъри
●   Шоу спектакли на италиански стилисти в Пловдив
●   Съдът не върна на работа кметът на Садово Марин Йосифов – съдят го за търговия с влияние
●   Изследват структурата на геодинамиката на Черно море
●   Вандалски изрязаха 30 годишни кедри, пречели на билборд да се вижда
●   Здравното министерство: Спешна помощ да се разтовари от несвойствени дейности
Текущи | Архив
2011-04-04 07:04

Мониторинг на цените на агнешкото, козунака и яйцата




Шапът не може да се отрази на цените на агнешкото месо, категоричен е министър Найденов. Ако заради шапа има забрана за експорт от засегнатите области, нормално е цената в България да бъде по-ниска. Когато има завишен износ и се появява дефицит на вътрешния пазар, тогава цените са по-високи и може да се компенсира с вносно агнешко месо с по-ниски цени и да се стабилизира пазара. 


Експертната работна група за мониторинг на цените на храните ще следи внимателно колко струва агбнешкото, но и яйцата, и козунака преди Великденските празници. 


„Надявам се чрез контролните органи да се опитаме по някакъв начин не да влияем на цената, но да не допускаме и спекула”, обясни министърът на земеделието и храните Миродлав Найденов. Според него, в момента агнешкото месо е на нормални цени. 


Обикновено българското е с по-добри вкусови качества и е по-скъпо от вносното. В момента страната ни изнася агнешко месо предимно за Гърция, но по предварително сключени договори. Няма някакъв допълнителен бум на експорта за южната ни съседка, допълни министърът.  





( 0 коментара )
от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector