Скутери изминават 100 километра за 30 стотинки

Електрически скутери ще бъдат показани за първи път на изложението за мотоциклетизъм „Феър мото шоу“ от утре до края на седмицата в Пловдивския панаир. Те изминават разстояние от 100 километра с разход от 20-30 стотинки, докато при обикновените мотоциклети сумата достига 7-8 лева, тъй като включва бензин, масло и поддръжка, твърдят експерти. С едно зареждане на батериите скутерите работят 6-8 часа и се движат 30-50 километра. Вдигат скорост средно около 50 км/час, а някои модели – до 80.
Освен екологичните, евтини и безшумни возила, посетителите на търговската експозиция ще видят някои от най-новите модели мотори, които могат да достигнат скорост от 299 километра в час. Сред тях е GSX R 1000 на „Сузуки“, който бе обявен за Мотор на годината в клас „Супер спорт“ в класацията на „Мото БГ“ за 2010 година. Той има мощност 185 конски сили, колкото най-новото Ауди А1 или Мерцедес SLK. Представя го фирма „Миркат“, която е дистрибутор на марката „Сузуки“ у нас.
На изложението тя се представя и с модела GSF1250SA - “Бандит 1250“, от туристическия клас, както и с по-малкия вариант - „Бандит 650“, подходящ за излети и пътувания. SVF 650 Gladius е от клас „Градски мотоциклети“, но много ергономичен и с футуристичен дизайн. Скутери и извънбордни двигатели за лодки също са сред експонатите на „Сузуки“.
В Панаира под тепетата наличните бройки ще се предлагат с намалени цени. Същата екстра за посетителите предвиждат и от „Мотодинамикс“, представител на „Ямаха“, но тя се отнася и за модели по каталог, които няма да бъдат експонирани в панаира.
Там обаче ще дойде R1 - моторът превърнал се в любимец на стънтери и състезатели, който също лети със скорост до 299 км/час. В експозицията на „Ямаха“ ще бъде и Super Tеnеrе XC 1200 Z, най-прочутият в Европа модел от клас „Туристическо ендуро“, както и още няколко хитови мотора и скутери.
Предпазни каски, които използва и седем кратният световен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер, ще предложи на щанда си българска фирма, а също - филтри, очила, облекла и масла на известни производители - общо от 12 държави.



