Текущи | Архив
1< ... 525354555657585960 ... >195
●   В медицинските стандарти ще се разпише какво правят сестрите
●   Трус от 5 по Рихтер в Испания, засега няма данни за загинали българи сред жертвите
●   12 май - накратко
●   След рок-легендите, Каварна посреща и денс-величия ярките имена на електронната денс музика
●   Фешън колекции и мебели-уникати в панаира
●   Нови перспективи в икономическите отношения България - Япония
●   Разбиха най-мащабната мрежа за онлайн залагания
●   Сметната палата изпрати на Главния прокурор одита за 2 общини – Родопи и Костенец
●   11 май - накратко
●   БГ Рок в Пловдив на фаталния петък 13-ти и по-светлия 14 май :)
●   Най-после - децата в яслите ще се изписват по-късно
●   Топлофикация Сливен с дистанционно отчитане и плащане по интернет
●   10 май - накратко
●   Microsoft купува Skype
●   Гензан Такемура засади японска вишна в Пловдив
●   Редят изложба на Димитър Киров в Пловдив преди Париж
●   Увеличават възрастта за ин-витро у нас
●   9 май - накратко
●   Демонстрацията на Такемура остави пълна зала 1 час без дъх, очаквайте по F2F TV
●   8 май - накратко
●   Летище Пловдив откри още една дестинация – до Милано и назад :)
Текущи | Архив
2011-05-07 06:05

8 май - накратко



Всяка трета аптека да е в малко населено място или курорт, а всяка четвърта - да е денонощна,  ще  поиска Националната аптечна камара. На пресконференция в София аптекари заявиха, че това е начин да се реши проблемът с разпределението на аптеките и дефицитът им по места. Това и още няколко предложения за промяна в Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина вече са представени на политическите сили в Народното събрание.

Световният ден на Червения кръст и Червения полумесец тази година се  отбелязва под мотото “Доброволеца в себе си”.  Темата на празника е продиктувана от многобройните дейности, които Български червен кръст осъществява във връзка с Европейската година на доброволческите дейности за насърчаване на активна гражданска позиция. Цялата седмица в страната БЧК организира различни инициативи – в Пловдив например на 10 май от 16,00 часа на площада пред Общината за трета поредна година ще се разкрият няколко пункта, чрез които доброволците и служителите на организацията ще демонстрират основните дейности, които осъществяват от БЧК.

Меле в ромската махала в Асеновград - два автомобила и прозорците на една къща са помляни в резултат на побоя, който си спретнаха две фамилии. 4-ма младежи са прибранина топло, тъй като са уличени в материалния погорм. И сега, като всеки друг път, искрата пламнала на улица с кротко име - „Върбица“ от една нищи и никаква обидна реплика. Младежът, срещу чиято фамилия била насочена, вдигнал на крак подкрепление от гневни мъже и боят просто избухнал. За щастие, този път жервти и пострадали няма. F2F TV помни случай на убийство в ромската махала в града на булките преди 5-6 години, пак в резултат на междуфамилно меле.

И в Пловдивската смесена Арман махала – масово сбиване. 30 годишен пловдивчанин е в болницата като последствие. Тук скандалът се разразил посред бял дена на ул пак с ухайно име - „Розова долина“. Побойникът е 20 годишен. В момента е на топло и ще бъде съден  за нанасяне на средна телесна повреда.


( 0 коментара )
от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector