Текущи | Архив
2011-05-09 10:05

Microsoft купува Skype

Според източници на техноблог All Things Digital Microsoft и Skype са се договорили за продажбата на известния сървис за IP телефония и съобщения.
Редактора на блога Кара Свишер уточнява, че сделката ще бъде обявена официално днес. Предполага се, че Skype е купена от Microsoft за около 8,5 милиарда долара, заедно с дълговете. Акционерите на Skype ще получат реално между 7 и 8 милиарда "чисти" от сделката. Е, ще трябва да им платят данъците... :)
В момента Skype работи като stand-alone приложение за компютри и други устройства, но от Microsoft планират да го включат в групата интернет-сървиси Windows Live.
Дали това няма да е краят на Skype и възраждане за вече позабравените други месенджъри, ще разберем скоро...
коментар по темата - ТУК



