Филмът от Кан 2011 и любов от пръв (виртуален) поглед - във „Филмови нощи във Филипополис”

Брад Пит прави най-силната си роля до момента в Дървото на живота”- филмът, който получи „Златна палма” през май в Кан. През 50-те години на миналия век в американския Среден запад, семейство О’Брайън получават вест за ненавременната смърт на един от синовете им. Години по-късно споменът за този ден става причина най-големият им син Джак, да направи преоценка на живота си и да опита да намери отговор на най-трудния въпрос „Защо?”. Фестивалната лента на Терънс Малик се завъртя от 21:15 часа на 12 юли в Пловдив заедно с късометражния „Произведено в Китай” на Борис Десподов от селекцията на Jameson.
Христо Шопов и Койна Русева блестят в разказ за любовта във всичките й проявления – за неизбежната, мистична и необяснима любов, но и за повърхностната, бързо ликвидна любов. Най-коментираният български филм на годината „ Love.net” проследява паралелно историите на галерия от персонажи, опитващи се да коригират живота си или просто да се забавляват в мрежата. Няколко двойки, свързали живота си чрез сайтовете за запознанства забавляваха публиката от 23:30 часа в лятно кино „Орфей”.
Организаторите на „Филмови нощи във Филипополис” са приготвили силна филмова програма и за събота, когато Татяна Лолова щеше да играе своето „Дуенде”, но поради забаляване отложи гастрола.



