Текущи | Архив
1< ... 303132333435363738 ... >195
●   Минималната заплата скача с 20 лв. през второто тримесечие на 2012-та
●   БТПП: за преодоляване на световната криза - премахване на търговските бариери и гарантиране на отворен световен суровинен пазар
●   Ревю на бг шевица и шествие по Главната улица в Пловдив
●   1 ноември - накратко
●   Полезно е да знаем: как ще се осигуряваме догодина
●   Над 41 хил. души месечно минават през дежурните кабинети на джипитата, здравното министерство има желание да развива работата им
●   В бюджетa за 2012-та са предвидени повече средства за образование, култура, спорт и за спешната медицинска помощ
●   Хората на трудов договор няма да подават данъчна декларация
●   Правителството предлага промени в Закона за ДДС
●   Вдигат акциза върху газьола и керосина
●   Росен Плевнелиев и Маргарита Попова са новата президентска двойка на България
●   30 октомври - балотаж накратко
●   Кралска кобра, най-голямата боа и още екзотични животни - на „Зоо ревю“ в панаира
●   Световен киноложки център отварят в Костинброд, създава се и зоополиция
●   Италиански топстилисти обучават безплатно 250 родни фризьори
●   Българин спечели 1,2 милиона на покер
●   Нови правила за любителски полети с леки въздухоплавателни средства
●   28 и 29 октомври – накратко
●   За колекционери: пуснаха марка с първата жп линия у нас
●   Сенегал може да стане врата за бг бизнеса в Западна Африка
●   Министър Нона Караджова: Започваме да градим канализациите в населени места с от 2 до 10 хил. Жители; В Цалапица няма да има крематориум
Текущи | Архив
2011-10-31 05:10

Росен Плевнелиев и Маргарита Попова са новата президентска двойка на България




Искаме президентството да стане център-нападател по националните приоритети – така обобщи работата си в следващите 4 години бъдещият държавен глава Росен Плевнелиев на пресконференция в НДК в края на изборния ден след балотажа. Той благодари на всички български граждани, които гласуваха на втория тур на изборите за него и Маргарита Попова. По думите му – на тези избори е имало активна демокрация – хора, които имат мнение, хора, които гласуват и знаят, че по този начин назначават политиците, които ще им свършат работа.


Ние имахме възможност в последните 40 дни да обиколим цялата страна, да се видим с толкова много хора, разбрахме ясно, че политиците могат да бъдат успешни тогава, когато получават доверие, тогава, когато градят доверие, коментира Плевнелиев. Той заяви, че доверие се печели тогава, когато си честен, откровен, поемаш ясни ангажименти, изпълняваш своите обещания и преди всичко разбираш, че агресията и че миналото не печелят. В президентството още от първия ден ще бъдат отворени вратите за граждански институции, за регионите, за да можем заедно да задаваме дългосрочно посоката на развитието на България, допълни избраният за президент от ГЕРБ. Росен Плевнелиев беше категоричен, че президентството ще акумулира ноу-хау, ще работи за обединението на нацията около тези приоритети, ще бъде надпартийно, прагматично и ще търси конкретни резултати, допълни той. Очакваме модерна администрация, очакваме много млади хора да влязат в президентството и очакваме също така и по отношение на външната политика свежа кръв, заяви Росен Плевнелиев.


Преди години българите и България направиха своя цивилизационен избор. Тази вечер българите и България го потвърдихме, каза след новия президент и неговото вице Маргарита Попова. Тя се ангажира, че „нашето бъдеще, нашата посока и нашият път е ЕС и евроатлантическо сътрудничество“. Няма отклонения от избрания път и това е победата за българите и за България, допълни Попова и благодари на всички, които казаха категорично „да” на правилния път и на България, и на българите. Аз и Росен Плевнелиев ще ви представляваме достойно в Европа и в света, и няма да се отклоним нито на крачка от нашето европейско бъдеще и от нашия европейски път на развитие, категорична беше Маргарита Попова. Ние ще оправдаем вашето доверие и ще работим много мотивирано. Ще имате в мое лице и в лицето на г-н Плевнелиев президентска институция, която ще бъде символ на достойнството и гордостта на българите и на България. Благодаря ви сърдечно‘, допълни Попова.


Ако не бяхме спечелили изборите, тази вечер щеше да ни се иска оставката. Бяхме длъжни да ги спечелим и тях, коментира председателят на ГЕРБ Бойко Борисов и категорично заяви, че две години и половина ГЕРБ носи цялата отговорност сама. Надявам се тази тежка предизборна кампания да отшуми и отново да се захванем за работа, живеем в най-тежкото време след войната. Никой не си е отишъл от кабинета ми, без да се свърши работа, посочи премиерът. Давам дума, че ще се отнесем сериозно към това доверие, което ни беше гласувано, каза още Борисов. Било каквото било, от днес нататък Росен и Марга са г-н Плевнелиев и г-жа Попова, допълни премиерът - Да си гледат президентството. Ако имаме допирни точки, ще са свързани с работата. Благодаря и голям поклон на българки народ, заяви още Борисов.


Кандидатът за президент от БСП Ивайло Калфин поздрави Росен Плевнелиев и Маргарита Попова за спечелването на изборите и им пожела успех. Досега за 22 години г-н Плевнелиев е избран с най-ниския брой гласове. Надявам се с работата си да покажат, че могат да бъдат обединители на нацията, могат да бъдат лидери на нацията, каза Ивайло Калфин. Гражданският контрол върху работата на президента и вицепрезидента ще бъде изключително силен, ще съдействам този контрол да бъде ефективен и прозрачен – допълни Калфин.


 




( 0 коментара )
от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector