Текущи | Архив
1< ... 272829303132333435 ... >195
●   22 и 23 ноември - накратко
●   Университетът в Перник и БАН ще изграждат високотехнологични лаборатории
●   1500 лв. глоба за доктор, приел подкуп
●   21 ноември - накратко
●   923 предписания за нарушения на здравословното детско хранене
●   Зелена светлина за първите зарядни за електромобили в София
●   3-тата Вечер на добродетелите събра 50 500 лв. - къде се вложиха парите от миналогодишната благотворителна инициатива – гледайте във филма на Ф2Ф Студио
●   19 и 20 ноември – накратко
●   15 години след Казабланка, Павлин Маринов с изложба в Пловдив
●   75 години за Гиго Василев – честито!
●   България получи награда за голф дестинация от Международната асоциация на голф-туроператорите
●   Внукът на цар Киро поиска съкратено съдебно следствие
●   В лечебните заведения у нас масово се пуши, въпреки забраната
●   Китай инвестира 10 млн. евро за развитие на земеделието в България
●   17 и 18 ноември – накратко
●   Притежателите на дипломатически и специални паспорти от България и Катар се освобождават от изискването за издаване на визи
●   Разкриват се почетни консулства на България в Индия и Бангладеш
●   Почиваме на 2 януари 2012-та :)
●   Възнагражденията в администрацията ще зависят само от резултатите. Дали? Дано!
●   Нови механизми за продажба и купуването на дървесина от държавните и общински гори
●   3 кубика дърва за огрев за социално слаби от Пловдив
Текущи | Архив
2011-11-16 07:11

Нови механизми за продажба и купуването на дървесина от държавните и общински гори




Възможности за сключването на дългосрочни договори за срок до 15 години за продажба на дървесина, както и договори с местни фирми, осигуряващи заетост в планинските и селските региони на страната. Това предвижда Наредба за условията и реда за възлагане изпълнението на дейности в горските територии - държавна и общинска собственост, и за ползването на дървесина и недървесни горски продукти, която днес прие МС.


По реда на наредбата се предвижда да бъде извършвана продажбата на дървесина от държавните и общинските гори на българските физически и юридически лица, включително и на дървата за огрев и строителната дървесина за местното население. Предвидено е ползването на дървесина да се извършва основно от търговци, регистрирани в публичния регистър на Изпълнителната агенция по горите, което, според експертите, е в унисон с усилията на държавата да ограничи влиянието на сивия сектор в българската икономика. Като изключение са посочени случаите, в които физически лица закупуват дървесина за лична употреба без право на продажба.


В наредбата са определени и конкретни възможности за закупуване на дърва за огрев и строителна дървесина от гражданите за лична употреба, а именно – продажба по ценоразпис без провеждане на състезателна процедура. Предложени са няколко варианта, чрез които местното население може да се снабди с необходимите количества дървесина. Това ще става след издаване на позволително по образец от директора на държавното горско или ловно стопанство за горските територии - държавна собственост, съответно от кмета на общината за горските територии - общинска собственост. Гражданите могат да закупуват и добита дървесина от склад по цени, утвърдени от директора на съответното държавно предприятие по чл. 163 от Закона за горите, или от общинския съвет, в случаите на продажба от общински гори.


С наредбата се въвежда и възможността за продажба на дървесината чрез електронен търг.


В наредбата са предвидени достатъчно възможности, чрез които българските фирми да участват в облекчени и прозрачни процедури за възлагане изпълнението на дейности в горските територии или за закупуване на дървесина и недървесни горски продукти, съобщиха от правителствената пресслужба. Определен е и облекчен ред, по който гражданите да закупуват дървесина за лична употреба. 





( 1 коментара )
( Buff ) Frnkaly I think that's absolutely good stuff.

от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector