Текущи | Архив
1< ... 272829303132333435 ... >195
●   22 и 23 ноември - накратко
●   Университетът в Перник и БАН ще изграждат високотехнологични лаборатории
●   1500 лв. глоба за доктор, приел подкуп
●   21 ноември - накратко
●   923 предписания за нарушения на здравословното детско хранене
●   Зелена светлина за първите зарядни за електромобили в София
●   3-тата Вечер на добродетелите събра 50 500 лв. - къде се вложиха парите от миналогодишната благотворителна инициатива – гледайте във филма на Ф2Ф Студио
●   19 и 20 ноември – накратко
●   15 години след Казабланка, Павлин Маринов с изложба в Пловдив
●   75 години за Гиго Василев – честито!
●   България получи награда за голф дестинация от Международната асоциация на голф-туроператорите
●   Внукът на цар Киро поиска съкратено съдебно следствие
●   В лечебните заведения у нас масово се пуши, въпреки забраната
●   Китай инвестира 10 млн. евро за развитие на земеделието в България
●   17 и 18 ноември – накратко
●   Притежателите на дипломатически и специални паспорти от България и Катар се освобождават от изискването за издаване на визи
●   Разкриват се почетни консулства на България в Индия и Бангладеш
●   Почиваме на 2 януари 2012-та :)
●   Възнагражденията в администрацията ще зависят само от резултатите. Дали? Дано!
●   Нови механизми за продажба и купуването на дървесина от държавните и общински гори
●   3 кубика дърва за огрев за социално слаби от Пловдив
Текущи | Архив
2011-11-22 04:11

1500 лв. глоба за доктор, приел подкуп




1500 лв. глоба е присъдата, която наложи Пловдивският окръжен съд на 58 годишния доктор Светослав А. Той беше признат за виновен, че на 16 април 2008 година в Пловдив е обещал да оперира от дискова херния  Демир Ангелов срещу 300 лв.


Историята вероятно се е случвала на доста бг семейства – в случая болният  посетил кабинета на доктора в Университетската болница Свети Георги под тепетата. Докторът му поискал отначало 5000 лв. за операцията, но след като Ангелов му казал, че няма откъде да ги събере, се съгласил да намали на 1500 лв. Уговорили се парите да бъдат предадени вечерта в пловдивски ресторант.


Ангелов решил да поиска пари от работодателя си, защото нямал откъде другаде да вземе. И той му отворил очите, че може да се оплаче в полицията като му даде само 300 лв. 


И така – сценарият сработил. Демир подал жалба в полицията, където банкнотите бил снимани и описани по серии и номера. Вечерта отишъл на мястото на срещата, но си останал сам. Не че съвестта на лекаря проговорила – просто той сменил заведението. Така Демир се поразходил още малко, но все пак – му дал сумата. И полицията сгащила доктора...


Присъдата не е окончателна, съобщиха от Съдебната палата в Пловдив – тя подлежи на обжалване и протест в 15 дневен срок пред Апелативния съд. 




( 0 коментара )
от текст


f2ftv.net © 2009 rss feed Add to iGoogle Protected by Copyscape Online Infringement Detector